Protetik Diş Tedavisi

Kaybedilen dişlerin ve ağız içi dokuların yeniden oluşturularak hastaya estetik, konuşma ve fonksiyonun yeniden kazandırılması için yapılır.

Sabit protezler; dişlerin bir bölümünü yada tamamını içine alan kron restorasyonları yapılır. Bir veya daha fazla diş eksikliği olduğu durumlarda ise boşluğun iki tarafındaki dişlerin küçültülerek destek olarak kullanıldığı protezler köprü protezleridir.

Zirkonyum protezler, yüksek dirence sahip, biyouyumlu, dayanıklı ve estetik resyonlardır. Ziryonyum oksitin doğal diş rengine yakın bir materyal olması ve kuvvet karşısında dayanıklı olması kullanımını yaygınlaştırmıştır.

Empress kuronlar; metal veya zirkonyum alt yapı kullanılmadan tamamen seramikten oluşan dayanıklılığı artırılmış ve ışık geçirgenliği oldukça iyi olan yüksek estetik özelliklere sahip restorasyonlardır.

Laminate restorasyonlar:  Dişlerdeki şekil, renk, form ve boyut bozukluklarını tedavi etmek için diş yüzeyinin minimal düzeyde aşındırılması sonucu yaprak şeklinde porselenlerin yapıştırılması ile elde edilir.

İmplant üstü protezler nedir?

Doğal dişler yerine implantlardan destek alınarak yapılır.

İmplant üstü sabit protezler; diş eksikliğinde implantlardan destek alarak komşu sağlam dişlerin zarar görmesi engellenir.

İmplant üstü hareketli protezler; hiç dişi olmayan hastalarda 2,3 veya 4 implant ile yapılır. Hem implantlardan hem de doku tarafından desteklenir. Protezlerin yerinden çıkma sıkıntısı ortadan kalkar.

Hibrit protezler; implant teknolojisinin yaygınlaşmasıyla hareketli protez kullanan hastalar sabit proteze geçebilme konforuna sahip olmuştur. Hibrit protezler hasta tarafından çıkarılmayan gerektiğinde diş hekimi tarafından çıkarılabilen protezdir.

Sizler de yazıda belirtilen şikayetlerinden birini yaşıyorsanız veya dişlerinizin daha estetik görünmesini istiyorsanız, protetik diş tedavisinde kullanılan yönetmlerden faydalanabilir böylece estetik bir gülüşe sahip olabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için bizlere ulaşabilir, kliniğimiz doktorlarından randevu alarak muayene olabilirsiniz.

Whatsapp
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Nasıl yardımcı olabiliriz?