Ankara Invisalign ® Tedavisi

Şeffaf plak (Invisalign ®) tedavisi, dişlerinizdeki çapraşıklıkların giderilerek hizalanmasını sağlayan bir dizi çıkarılabilir şeffaf plak (Invisalign ®) ile uygulanan ortodontik tedavidir. Şeffaf plak tedavisinde diş teli veya braket kullanılmadığından, bunlara bağlı kısıtlamalarda bulunmamaktadır. Şeffaf plaklar bu tür tedaviler için özel olarak tasarlanmış ve patentli esnek plastikten üretilmektedir ve takıp çıkarılabilir şekilde tasarlanmıştır.

Tedavi sürecinin ilk adımı olarak, kliniğimizde mevcut bulunan dijital tarayıcı yardımıyla dişlerinizin konumunu ve hareketlerini birebir modelleyerek size en uygun dijital tedavi planını oluşturmaktayız. Bu plan oluşturulduğunda sizler de dişlerinizin mevcut durumunu ve tedavi sonrasında nasıl görüneceğini dakikalar içerisinde görebilirsiniz. Şeffaf plaklarınız, yapılan planlama doğrultusunda doğru zamanda, doğru yere, doğru miktarda kuvvet uygulamak üzere tasarlanır. Böylece plakların uyguladığı kuvvetler dişlerinizin doğru şekilde hizalanmasını sağlamış olur. Devamında ise ilerlemeyi ve hizalanmayı düzenli olarak takip ederek plakların doğru şekilde oturduğundan ve tedavinin plana uygun olarak ilerlediğinden emin oluruz.

Invisalign SimyaDent Şeffaf Plak Ortodonti

Invisalign şeffaf plaklar neredeyse görünmezdir – çoğu zaman insanlar onları taktığınızı bile fark etmezler. Ayrıca bu plakları yemek yerken, ağız içi bakımınızı yaparken veya özel günlerde çıkartabilirsiniz. Kliniğimizde uyguladığımız şeffaf plaklar, patentli özel bir malzemeden imal edilmiştir. Bu plaklar konfor ve görünüm için diş eti hattınıza göre de kırpılır. Sağlık, estetik ve konfor açısından dünyada milyonlarca insan tarafından bu sebeplerle tercih sebebi olmaktadır.

Şeffaf plak tedavisi, gülümsemelerini iyileştirmek için görünmez bir yöntem arayan hem yetişkinler hem de gençler için uygun bir çözüm olabilmektedir. Gelişen teknoloji sayesinde şeffaf plak tedavisi ile neredeyse tüm diş düzleştirme ve ısırma sorunlarını giderebilmekteyiz. Bu süreçte yaşamınıza eskiden olduğu gibi devam etmeniz de mümkündür.

Şeffaf plak (Invisalign ®), alanında uzman ve bu konuda eğitimli olan ortodonti uzman doktorumuz tarafından yapılan konsültasyonla başlar. Doktorunuz gülümsemenizi ve diş yapınızı değerlendirerek detaylı bir tedavi planı hazırlar, dijital olarak hazırlanan bu plan sayesinde dönüşümü adım adım görme şansınız olabilmektedir. Planlama neticesinde Planınızı onayladığınızda, size özel şeffaf plaklar üretilecektir. Tedavi sırasında her bir plak seti günde 20 ila 22 saat takılır ve her 1-2 haftada bir doktorun önerdiği şekilde yeni bir plak setine geçilir. Her bir plak seti, siz güzel ve yeni gülüşünüze ulaşana kadar, tedavi planınıza göre dişlerinizi nazikçe ve kademeli olarak yerine yerleştirecektir.

Ankara’da Invisalign Tedavisi Hizmetlerimiz

  • Ücretsiz Muayene ve Değerlendirme: İlk adım olarak, sizin için en uygun tedavi planını belirlemek için ücretsiz bir muayene sunuyoruz. Uzmanlarımız, dişlerinizin durumunu değerlendirecek ve size en iyi çözümü önermek için detaylı bir inceleme yapacaktır.
  • Kişiye Özel Tedavi Planları: Her hasta benzersizdir ve tedavi planı da buna göre oluşturulmalıdır. Ankara’da İnvisalign tedavisi alanında uzman ekibimiz, size özel bir tedavi planı oluşturarak istediğiniz gülüşe kavuşmanızı sağlayacaktır.
  • Deneyimli ve Uzman Kadro: Ankara’da İnvisalign tedavisi alanında deneyimli ve uzman bir ekibe sahibiz. Size en iyi hizmeti sunabilmek için sürekli olarak kendimizi güncelliyor ve geliştiriyoruz.
  • Gelişmiş Teknoloji ve Ekipmanlar: Tedavilerimizde en son teknoloji ve ekipmanları kullanarak, daha konforlu ve etkili bir deneyim sunmayı amaçlıyoruz. Bu sayede tedavi süreciniz daha kısa ve başarılı olacaktır.

Uygulama ücretleri hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için Ankara İnvisalign fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Ortodonti Uzmanımız

NTV UZMAN BAKIŞI | ORTODONTİK TEDAVİLERDE SON TEKNOLOJİK GELİŞMELER

NTV UZMAN BAKIŞI | ÇOCUKLARDA ORTODONTİK TEDAVİLER

Whatsapp
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Nasıl yardımcı olabiliriz?