Ankara Diş Beyazlatma (Bleaching)

Ankara diş beyazlatma konusunda uzmanlaşmış bir poliklinik olarak, sizlere en yeni ve etkili beyazlatma yöntemlerini sunuyoruz. Gülüşünüzü daha parlak, daha sağlıklı ve daha çekici hale getirmek için profesyonel ekibimizle birlikte çalışıyoruz.

Diş Beyazlatma (Bleaching) nedir?

Ankara Diş Beyazlatma (Bleaching) işlemi, diş renginin dört tona kadar açılabildiği, dişlerin estetik görünüme kavuşmasını sağlayan ve yaklaşık 1 saat kadar süren ağrısız bir işlemdir. Diş beyazlatma işlemi polisaj ya da diş temizliği işleminden oldukça farklıdır. Beyazlatma işleminde beyazlatma ajanları içeren jeller kullanılarak dişin rengi 2-4 ton kadar açılır.

Diş renklenmesinin birden fazla nedeni olabilir. Sıklıkla karşılaştığımız etkenler arasında,

  • Beslenme şekli (kahve, çay gibi içecekler renklendirilmiş ve renklendirilmiş gıdaların tüketimi)
  • Sigara tüketimi
  • Diş çürümesi
  • Travmalar
  • Antibiyotik kullanımı
  • Eski diş operasyonları
  • Diş anormallikleri

önemli bir yer tutmaktadır.

Diş beyazlatma işleminin etkisi ne kadar sürer?

Dişlere iyi bakılması durumunda işlemin kalıcılığı 3-4 yıla kadar uzayabilmektedir. Bu süre dişteki yapısal farklılıklara, beslenme şekline, ağız bakım rutinlerine bağlı olarak değişebilmektedir.

Diş beyazlatma türleri nelerdir?

Diş beyazlatma temel olarak üç farklı şekilde uygulanır:

Ofis Tipi Diş Beyazlatma (Office Bleaching):

Kliniğimizde uzman hekimler tarafından özel ajanlar kullanılarak yapılan diş beyazlatma (bleaching uygulamasıdır). Ağrısız bir işlem olup genellikle 1 saat kadar kısa bir sürede tamamlanır.

Ev Tipi Diş Beyazlatma (Home Bleaching):

Ev Tipi diş beyazlatma işlemi ise plaklar ve özel beyazlatma jeli yardımı ile gerçekleşir. Bu jeller hasta tarafından uygulandığı için hekimlerin kullandığı ajanlara göre daha az yoğunluktadır. Tedavi süresi ise genel olarak 6 haftaya kadar sürebilmektedir. Bu süre diş yapısına ve leke düzeyine bağlı olarak daha da uzayabilir.

Ofis ve Ev Tipi Diş Beyazlatma (Office and Home Bleaching):

Bu beyazlatma yönteminde ofis ve ev tipi diş beyazlatma birlikte kombine bir şekilde yapılır. Hastanın ağız durumuna ve beklentisine göre daha kalıcı ve sürdürülebilir sonuçlar almak mümkündür.

Estetik bir gülüş için diş beyazlatma tek başına yeterli midir?

Diş beyazlatma sadece dişin renginin açılmasını ve daha beyaz görünmesini sağlar. Gülüş estetiği söz konusu olduğunda pembe estetik diğer bir deyişle dişeti estetiği, ortodontik tedaviler, protez kaplama ve cerrahi işlemler de gerekebilmektedir.

Bu konuda en doğru öneriyi muayene sırasında hekimimizden öğrenebilirsiniz.

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Ankara Diş Beyazlatma konusunda uzman bir klinik olarak, müşteri memnuniyeti ve güvenilirlik en önemli önceliğimizdir. Profesyonel ekibimiz ve modern tesislerimizle size en iyi hizmeti sunmaktan gurur duyuyoruz.

Gülüşünüzü daha parlak ve çekici hale getirmek için bugün bizimle iletişime geçin!

Diş beyazlatma hakkında sizler için hazırladığımız videoyu izlemenizi öneririz.

Whatsapp
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Nasıl yardımcı olabiliriz?