İmplant Hakkında

İmplant nedir?

Basitçe anlatmak gerekirse; eksik dişlerin yerini doldurmak amacıyla diş kökü görevi gören, çene kemiğinin içine yerleştirilen, titanyum alaşımlı vidalardır.

Herkese implant yapılabilir mi?

Genel sağlık durumu iyi, yara iyileşmesiyle ilgili sorunu olmayan ve çene kemiği implant uygulamasına elverişli olan her hastaya implant tedavisi yapılabilir.

İmplantlar ömür boyu ağızda kalır mı?

İmplant titanyum alaşımlı vida olmasına rağmen çevresindeki dokular sizin çene kemiğiniz ve dişetinizdir. İmplant tedavisinden sonra rutin kontrollerinizi, doktorunuzun tavsiyelerini ve günlük ağız bakımınızı ihmal ederseniz kendi dokularınızın hastalığından dolayı implantlarınızın zarar görmesine yol açabilirsiniz.

İmplant yaptırmak ağrılı bir işlem midir?

Çoğu hastanın en büyük korkusu işlem sırasında ağrı duymaktır. İmplant uygulaması çoğu zaman diş çekiminden daha kolay ve kısa sürede tamamlanır.

İmplant yaptırdıktan sonra ağrı ve şişlik olur mu?

Bu sorunun cevabı vücudunuzun kendisinde saklıdır. İmplant uygulamasından sonra doktorunuz tarafından verilen ilaçları düzenli kullanırsanız ve işlem sonrasında uygulamanız gereken tedbirlere uyarsanız ağrı ve şişlik yaşamazsınız.

Çene kemiğim implant yaptırmaya uygun mu?

Bu sorunun cevabını sizi kapsamlı bir şekilde muayene ederek cevaplamaktan mutluluk duyarız.

İmplantlarım yapıldıktan sonra dişler hemen takılır mı?

Geleneksel implant sistemlerinde, implant uygulamasından sonra kemikle kaynaşma sağlaması amacıyla 3 (üç) aylık bir bekleme süresi önerilmektedir. Fakat gelişen teknolojiyle beraber bu süreyi beklemeden dişlerin takıldığı sistemler de bulunmaktadır.

İmplant yaptırmakla köprü yaptırmak arasında kararsız kaldım. Sizce ne yapmalıyım?

Eksik dişinizin yerini köprüyle doldurmak için, diş eksikliği olan yere komşu olan en az birer dişinizin tıraşlanıp küçültülmesi gerekmektedir. İmplant tedavisinde ise diş eksikliğine komşu olan dişlere herhangi bir müdahale yapılmamaktadır. Kendi dişlerinizin işlem görmeden eksik dişlerinizin yerine tekrardan kazandırılması daha avantajlı bir durumdur.

İmplant üstüne sadece porselen diş mi takılır?

İmplantların üstüne porselenden daha estetik ve dayanıklı materyallerden üretilen sistemler mevcuttur. Sizin için en doğru karar doktorunuzun yapacağı muayene sonrası fikir birliğine varılarak verilebilir.

Çene kemiğimde yeterli sayıda implant yapılacak yer yokmuş. Takma diş mi takmak zorundayım?

Eğer çene kemiğinizde az sayıda implant destekleyecek bir durum varsa hareketli protezlerin implantlar tarafından tutulduğu sistemler veya daha teknik yaklaşımlar gerektiren hibrit sistemler mevcuttur.

Kemik tozu (Greft) nedir? Kemik tozu konulan her yerde yeni kemik oluşur mu?

Kemik tozu (Greft), vücudun o bölgede yeni kemik oluşumunu teşvik etme görevi gören yardımcı materyaldir. Kemik tozunun kendisi doğrudan kemiğe dönüşmez. Kemik tozu kullanımına doktorunuz tarafından yapılan muayene sonrası karar verilmektedir.

23 Şub, 2024

Ankara İmplant Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Ankara implant tedavisi, eksik dişlerin yerine kalıcı ve doğal görünümlü dişlerin yerleştirilmesini sağlayan güvenilir bir yöntemdir. Ankara'da implant tedavisi yaptırmayı düşünüyorsanız bilmeniz gerekenleri adım adım açıklayacağız. İmplant Tedavisinin Avantajları Nelerdir?… Devamını Oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Nasıl yardımcı olabiliriz?